Početna stranica > Novosti
Slavica Jovanović

DANAS ĆE SE U SPECIJALNOM SUDU U BEOGRADU NASTAVITI SUĐENJE ZA POBUNU JEDINICE ZA SPECIJALNE OPERACIJE JSO 2001. POBUNA ZBOG PREDAJE BRAĆE BANOVIĆ

DANAS  ĆE SE U SPECIJALNOM SUDU U BEOGRADU NASTAVITI SUĐENJE ZA POBUNU JEDINICE ZA SPECIJALNE OPERACIJE JSO   2001.  POBUNA ZBOG PREDAJE  BRAĆE  BANOVIĆ
05.03.2014. god.

 
 DANAS  ĆE  SE U SPECIJALNOM SUDU U BEOGRADU NASTAVITI SUĐENJE ZA
POBUNU  JEDINICE ZA SPECIJALNE  OPERACIJE  (JSO ) 2001.

   "  POBUNA ZBOG PREDAJE BRAĆE BANOVIĆ  HAGU  "

U Specijalnom sudu u Beogradu danas  će se 5. marta 2014  godine
održati nastavak suđenja pripadnicima  rasformirane Jedinice za
specijalne operacije (JSO) i biće nastavljeno 6. i 7. marta sa početkom
u 09:30 .    Suđenje osmorici  pripadnika JSO za oružanu pobunu  2001.
god. se nastavlja saslušavanjem svedoka .  Optuženi za pobunu su:
bivši komadant  JSO  Milorad Ulemek Legija, Zvezdan Jovanović , Dušan
Maričić ,  Veselin Lečić , Dragoslav Krsmanović , Dragiša Radić ,
Vladimir Potić i Mića Petraković. Pobuna Jedinice za specijalne
operacije MUP- Srbije , trajala je od 9. do 17. novembra 2001. godine
, u sedištima Jedinice za specijalne operacije u Kuli , kao i na auto-
putu , kod Vrbasa i u Beogradu . Povod za pobunu bio je hapšenje braće
Banović  u Obrenovcu,  optuženim pred Međunarodnim  sudom u Hagu i
kada je Jedinica zloupotrebljena i izmanipulisana, jer im nije rečeno
da su u pitanju haški optuženici  . Tom prilikom tražene su smene
načelnika resora DB-a  Gorana Petrovića i njegovog zamenika Zorana
Mijatovića, kao i tadašnjeg ministra unutrašnjih poslova Dušana
Mihajlovića. U optužnici se navodi da su otkazali poslušnost komandi,
prekinuli komunikacije i odbila zahteve  da obustave pobunu. Prekid
pobune nastao je kada su ostavke podneli Petrović  i Mijatović , dok
je to Mihajlović  odbio  da učini . Pripadnici ove Jedinice pozivaju
javnost da ih podrže i da osude rafalnu paljbu pojedinih medija , koji
pucaju iz prazne puške i ćorcima, a iz redova "taloga"  i mulja koje je
ostao u  "Službama" , kada si informacije curele, a i dalje cure u svim
pravcima sveta, a ni jedna kap se ne zadrži tamo gde joj je mesto.
Izvori dalje kažu da je želja nekih " Bivših " i nekih sadašnjih koji će
vrlo ubrzo takođe biti bivši, jer njihovim glavama upravljaju "strane
investicije"  koje ostaju u nečijem džepu, te da  im je želja da
pripadnike ove nekad najelitnije Jedinice koju je Srbija ikad imala,
žive posahranjuju da ne kažem  "usanduče" ,  samo da bi još  dugo
ostali "ufoteljeni"   i zaštićeni imunitetom , a vrlo se lako može
dogoditi da zamene uloge i da se optužitelji nađu na mestu optuženih i
utamničenih  I kako rekoše, ako uzvrate paljbom - istine, ona će mnoge
opeći i biće zadlanjeni dlanom osuda javnosti, jer su pripadnici  JSO
osuđeni i pre suđenja , nasamareni i izigrani  i najverovatnije ucenjeni
od strane onih koji iz finansiraju : Brisela, Vašingtona, Vatikana .
Niko nije imao ništa protiv, kada su pripadnici ove ugledne Jedinice
bili na Kosovu i branili srbska ognjišta, izloženi direktno udaru
šiptarskih terorista. Niti kada su 5. oktobra  2000 . godine za vreme
" bager revolucije"  građani upali u Skupštini i započeli sa paljenjem ,
a potom krenuli da ruše TV Bastilju,  Pripadnici JSO  su tada prešli na
stranu naroda na čelu sa Miloradom Ulemekom Legijom zahvaljujući čijoj
je prisebnosti, izbegnuto krvoproliće . Apsurdno je što im se stavlja
na teret što su bili u svojim  uniformama i u svojim vozilima .
           Kad štrajkuju taksisti širom
Srbije i u Beogradu onda se voze u svojim taksi vozilima glavnim
ulicama Beograda u znak protesta, kad to rade  proizvođači malina ,
onda oni najavljuju dolazak pred  zgradu Vlade kamionima i hladnjačama ,
kad štrajkuju  udruženja mlekadžija, onda oni dolaze svojim prevoznim
sredstvima a po potrebi prosipaju hiljade i hiljade litara mleka, kad
štrajkuju  poljoprivrednici onda se oni zapute u pravcu Beograda svojim
traktorima , lekari  protestvju u belim mantilima itd. To što su oni
unapred optuženi za oružanu pobunu , samo zato sto su se odlučili da
između patriote i izdajnika, budu patriote i da haške optuženike ne
isporuče Hagu, to je već  druga priča. Zna se dobro ko je sve sa
oduševljenjem i ovacijama dočekao puštanje na slobodu  ratnih zločinaca :
Orića, Haradinaja i Gotovinu, a sa velikim žarom i aplauzom i
šampanjcem  ispraćali su  Srbe u Hag. Možda je neko hteo da ta pobuna
prođe sa prosipanjem malina i prolivanjem mleka, odnosno upotrebom sile
ove Jedinice, što se nije dogodilo, jer je JSO uvek bio spreman da
zaštiti srbski narod od ekstremnih situacija i od terorista, ali nije
hteo da zaštiti one koji ovom narodu i državi naudili i   rade mu iza
leđa podnoseći račune nekom strancu u nekom gradu, neke druge zemlje .
Još  jednom šta znači oružana pobuna?! Da li su oni tom prilikom nekog
povredili i da li je bilo krvi? Sad kad se narodu otvaraju oči i
postaje svestan ko je ko i ko je šta i kome može da zasmeta Jedinica
koja je o nekima znala više nego što oni znaju sami o sebi  i njihovim
kriminalnim  rabotama , samo potvrđuje da ova sudska farsa koju su
režirali strani državljani je ne samo pucanje iz prazne puške, već nije
ni  iz najobičnije praćke . Čak i da su se pojavili kao od" majke
rođeni", opet bi se neko našao sa smokvinim  listom na usnama da kaže
da su bili do zuba naoružani, plašeći se za svoje "ufoteljeno " dupe.
Ili su to možda oni koji sumnjaju u svoje poreklo, ali o tome treba da
razgovaraju sa svojom majkom i potraže biološkog oca i odu u zemlju
porekla svog tate.. A mogu da ih usvoje i Vuka i Danica Drašković ,
jer ovi neplodnici nemaju svoju decu, a optužuju tuđu . Imajući u vidu
da ovo dvoje staraca, koje finansira auto i  narko- mafija  ima svoje
proverene ljude u sudstvu , nameće se pitanje kome li su to obećali
visoko pozicionirano mesto u sudstvu, dal treba  neko drugi da  kaže,
ili će se taj oglasiti sam .Jer ovo dvoje izdajnika, koji su najveći
neprijatelji Srbije , radovali su se svakom Srbinu otpremljenom u logor
za Srbe Hag i zapinjali iz petnih žila da sve do jednog isporuče , pri
tom izbegavajući da to oni učine sami . A javnost odavno zna zbog čega
?! Oni  drže "određen" broj svojih korumpiranih  sudija   i
upotrebljavaju  ih po potrebi.. U nekoj drugoj zemlji, to se zove
kriminal, korupcija i zloupotreba službenog položaja ! A u Srbiji gde
vlada bezakonje , to je novčana nadoknada i zasluga po partijskoj
liniji.  Svi oni koji su patriote i žele da podrže komadanta i
pripadnike JSO  , mogu da doću sutra u Specijalni Sud u Beogradu. Sa
sobom poneti ličnu kartu.

Slavica Jovanović


  • Izvor
  • http://www.crveneberetke.com/danas-ce-se-u-specijalnom-sudu-nastaviti-sudjenje-pripadnicima-jso/


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Danas je konačno počelo emitovanje kanala RT Balkan na platformi MTel u svim gradovima Republike Srpske....


Poseta je organizovana uz podršku Centra za međunarodnu saradnju „Rusko-balkanski dijalog“ i «Rusko-balkanskog centra za poslovnu saradnju i kulturu»....

U aprilu u Rafineriji nafte Pančevo prerađeno 336 hiljada tona sirove nafte...


NIS investirao 4,9 milijardi dinara u istraživanje nafte i gasa...

U Srbiji je 9. maja 2026. godine na TV «Belle amie» prikazana premijera filma «Mariupolj: Ruski grad». Ovaj unikalni događaj planski se poklopio sa 81. godišnjicom pobede u Drugom...


Skoro 60 odsto Evropljana više ne smatra Vašington pouzdanim partnerom, pokazuje nova anketa fondacije Bertelsman...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA