Од почетка конфликта у Донбасу погинуло преко 4000 људи
30.09.2014. год.
Преко 4000 људи погинуло је у Доњецком региону од почетка оружаног сукоба. Ово је саопштио први потпредседник Доњецке Народне Републике Андреј Пургин. По његовим речима око две трећине жртава су цивили. Пургин је изјавио да 90% погинулих нису убијени стрељачким оружјем, већ из артиљеријског оруђа. Према подацима УН од 21. септембра број жртава конфликта износи преко 3200 цивила.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...