Интернет друштвене мреже су корисне пошто повезују људе, али научници кажу да оне такође могу да буду лоше за оне који се могу описати као нарциси.
“Истраживање је показало да они који су имали ниже самопоуздање и нарцизам не само да троше више времена на Facebooku, него су такође склонији поређењу са другим корисницима. Они који су имали здравији однос према себи и другима су проводили мање времена на мрежама и нису се бавили изгледом других”, каже професорка психологије Сораjа Мехдизадех са универзитета York.