Почетна страница > Новости

Чанковић подржава Андана

Чанковић подржава Андана
01.09.2010. год.
Србски народни покрет - СНП "Избор је наш" подржава борбу, али не и штрајк глађу,  бившег директора Полиције РС Драгомира Андана за остваривање његових основних људских права, изјавио је предсједник СНП-а Дане Чанковић.

  "ОХР без права и неоправдано кажњава Андана одузимајући му право на кретање, право на личне  документе и право на рад. Андан је грађанин РС и то значи срозавање ауторитета институција РС", рекао је Чанковић Срни, након што је данас посјетио Андана који већ трећи дан штрајкује глађу испред канцеларије ОХР-а у Бањалуци.

  Чанковић сматра апсурдним да је БиХ, а самим тим и РС, чланица  у Генералној скупштини УН, а да постоји тијело, односно ОХР, које је изнад институција РС и које одређује њихову будућност и кажњава грађане РС без икаквог судског процеса.

  "СНП позива власти РС и Омбудсмана за људска права да се укључе у рјешавање овог проблема, али и да помогну и свим другим који се налазе у сличној ситуацији", истако је Чанковић.

  Бивши директор Полиције РС Драгомир Андан рекао је Срни да наставља са штрајком глађу, све док буде у физичком стању да штрајкује, односно док га кола Хитне помоћи не одвезу у болницу.

  Андан је рекао да га до сада није контактирао нико из канцеларије ОХР-а у Бањалуци, јер за то немају одобрење из главне канцеларије у Сарајеву.

  Он је рекао да га до сада није посјетио нико од представника власти РС.

  Бивши директор Полиције РС Драгомир Андан почео је 30. августа штрајк глађу испред просторија ОХР-а у Бањалуци, тражећи да  још једном буду сагледане околности под којим га је ОХР прије више од три године смијенио и одузео му лична документа.

  Испред просторија ОХР-а, гдје Андан штрајкује глађу, налази се транспарент на којем пише "Хоћу да живим као сви нормални људи".  


  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »