Русија и Азарбеџан потписали су Договор о државној граници и споразум о заједничком коришћењу водених ресурса пограничне реке Самур. Такви су резултати преговора председника две земље Дмитрија Медведева и Иљхама Алијева у Бакуу. Русија је прва земља са којом Азарбејџан потписује Договор о државној граници. У присуству лидера склопљен је такође дуготрајни споразум уз уговор између државних компанија Азарбејџана и руског Гасрпома о увећању испорука азарбејџанског гаса Русији.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...