Почетна страница > Новости

Медведев: ембарго на извоз жита је привремена мера

07.09.2010. год.

Ембарго на извоз жита је принудна, али привремена мера, изјавио је председник Русије Дмитриј Медведев на сусрету с радницима пољопривредног комплекса Централног федералног округа. По његовим речима, чим ситуација с летином буде јаснија и чим се буде видело „колику летину смо скупили, сваки ембарго ће бити скинут". Забрана на извоз жита из РФ уведена је 15. августа. Планирано је да важи до краја децембра. Власти су објасниле нужност ове мере тиме што је због врућина уништен значајан део рода руског жита.



  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »