Договор између РФ и САД о усвајању деце може бити потписан на јесен
09.09.2010. год.
Билатерални договор између Русије и САД о усвајању деце може бити потписан већ ове јесени, изјавила је први заменик председника комитета Државне думе за питања породице, жена и деце Наталија Карпович. Прошле су већ четири рунде преговора руско-америчке радне групе. Припрема се још једно заседање. Нацрт договора је већ састављен, сада се води унутардржавно усаглашавање. Последње разматрање планирано је за јесен, после чега ће договор бити потписан.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...