Кандидат Српске демократске странке (СДС) за посланика у Народној скупштини Републике Српске из изборен јединици број један Жељко Бабић, изјавио је данас да је социјално стање у Републици Српској на катастрофалном нивоу.
Бабић је приликом посјете лакташкој Мјесној заједниоци Ћетојевићи рекао да актуелна власт у претходном периоду ништа није учинила за најсиромашнији слој грађана. Он је овом приликом посјетио кућу породице Вуковић у којој живе три брата: Богдан, Милорад и Славко и изразио своје огорчење чињеницом да овој породици и након 10-ак захтјева, још увијек није прикључена струја.
„Ово је катастрофа како људи живе у 21. вијеку. Зар је могуће да данас кад је техника узнапредовала до неслућених размјера неко не може остварити најосновнија људска права. Што је још жалије, ово није једини случај овакве дискриминације становништва. Шта треба да уради обичан човјек да би остварио најосновније услове за живот? Причамо о развијености општине, хвалимо се милионима утрошеним за јавну расвјету, а једној кући се не може прикључити струја“, рекао је Бабић и напоменуо да ће због овог случаја тражити и пријем код начелника општине.
Бабић додаје да ће његова мисија као народног посланика бити да се бори за социјалну једнакост и бригу о најсиромашнијим слојевима становништва, чији се број, на жалост сваког дана све више повећава.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »