Кандидат Коалиције "Заједно за Српску" за предсједника Републике Српске Огњен Тадић рекао је вечерас у Бањалуци да се Српска демократска странка /СДС/, по подршци грађана, изједначила са СНСД-ом.
Тадић је на предизборној трибини у бањалучкој Мјесној заједници Борик рекао да је СДС у предности зато што "има одличне партнере у Партији демократског прогреса и Српској радикалној странци Републике Српске".
Предсједник СДС-а Младен Босић рекао је да "некакве анкете" и "покушаји СНСД-а да створи привид у јавном мњењу да је унапријед побиједио" нису тачне и да ће резултат бити сасвим другачији од онога "што сада покушавају да инсталишу у јавности РС".
Он је критиковао понашање активиста СНСД-а у предизборној кампањи и најавио да ће СДС уложити приговор и да ће од надлежних институција тражити заштиту да би ова кампања била што регуларнија и да би избори имали легитимитет за формирање нове власти.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »