Узрок смрти тројице руских инжењера у индонежанској ваздухопловној бази у граду Макасар било је тровање метанолом. Такви су резултати обдукције њихових тела, о чему је саопштио у Џакарти шеф медицинске службе националне полицијске управе генерал Мусадек Исхак. По његовим речима, метанол је изазвао код мушкараца дисајне сметње и сметње у раду срца. Исхак је додао да је у соби руских грађана нађена пластична боца са алкохолним напиком, који је био разблажен метанолом.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...