Градоначелник Москве Јуриј Лушков и премијер Републике Српске Милорад Додик потписали су протокол о трговинско-економској и научно-техничкој сарадњи. Како је истакао на састанку престонички градоначелник, историја наших односа је одлична и срдачна. Имамо дуготрајне контакте.
Протокол о сарадњи подразумева сарадњу страна и узајамну помоћ у развијању трговинско-економске сарадње у области иновација, индустрије и технологија, саобраћаја, трговине, комуналне привреде, агроиндустријске производње, подршке малог и средњег бизниса и других области. Осим тога, стране су се договориле да сарађују у обалсти хидроенергетике - у московским предузећима по наруџбини Републике Српске производиће се одговарајућа опрема. Престонички стручњаци ће пројектовати и градити хидроцентрале на територији балканске земље. Такође стране ће пружити помоћ заинтересованим организацијама у изградњи међународног аеродрома у граду Требиње. Москва ће можда учествовати у развоју спортско-туристичког комплекса Јахорина у Републици Српској.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...