Москва и Кијев ће радити на додатним иницијативама у оквиру придњестровског регулисања. О томе су се договорили данас шефовидипломатија Русије и Украјине Сергеј Лавров и Константин Гришченко. Имамо посебне позиције у оквиру формата пет плус два - Молдавија, Придњестровље, посредници Русија, Украјина, ОЕБС, посматрачи САД и ЕУ, подсетио је Лавров. Наше земље нису само посредници, већ и гаранти. Данас смо се договорили да популаришемо додатне иницијативе, како бисмо овај формат, наравно, када стране буду спремне, дао допринос у достизању договора и помогао да се дође до узајамно прихватљивих решења, политичким срествима уз уважавање онога што су стране већ достигле, саопштио је министар.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...