Почетна страница > Новости

Сергеј Лавров отишао у Њу-Јорк ради учешћа у 65. седници Генералне Скупштине УН

20.09.2010. год.
Министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров отишао је за Њу-Јрк ради учешћа у 65. седници ГС УН. Како су саопштили у МИП РФ, он ће  представити приоритете и прилазе Москве у области осигурања глобалне и европске безбедности, мултилатералног разоружања, регулисања регионалних конфликата, реформисања УН и глобалне промене климе. У кулоарима ГС Лавров ће разматрати са страним колегама питања блискоисточног регулисања, нуклеапрни проблем Ирана, ситуацију у Авганистану и друге проблеме светске политике. Он ће учествовати у седници Савета Русија-НАТО.


  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »