Министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров отишао је за Њу-Јрк ради учешћа у 65. седници ГС УН. Како су саопштили у МИП РФ, он ће представити приоритете и прилазе Москве у области осигурања глобалне и европске безбедности, мултилатералног разоружања, регулисања регионалних конфликата, реформисања УН и глобалне промене климе. У кулоарима ГС Лавров ће разматрати са страним колегама питања блискоисточног регулисања, нуклеапрни проблем Ирана, ситуацију у Авганистану и друге проблеме светске политике. Он ће учествовати у седници Савета Русија-НАТО.