Русија ће учествовати у иновацијама о сфери цивилне атомске енергетике
20.09.2010. год.
Председник Дмитриј Медведев изјавио је намеру Русије да учествује у новој етапи реализације Међународног пројекта иновационих реактора и горивних циклуса под окриљем МАГАТЕ. У поздравном телеграму учесницима 54. седнице Генералне конференције МАГАТЕ Медведев је истакао да Москва предлаже државама чланицама МАГАТЕ максимално да користе потенцијал иновационих реакотра ради освајања напредних технологија и јачања међународне сарадње у области цивилног коришћења атомске енергије. Председник је подвукао да ће Русија и надаље давати озбиљан допринос развоју пројеката.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...