Русија уништила скоро половину свог хемијског наоружања
21.09.2010. год.
У Русији је уништено преко 19 хиљада тона хемијског наоружања - скоро половина од постојећих резерви, изјавио је чиновник Министарства индустрије РФ Виктор Холстов. Холстов је истакао да је текуће године из савезног буџета у те сврхе издвојено 20 милијарди рубаља. Русија која је потписала Конвенцију о хемијском наоружању, обавезала се је да ликвидира 40 хиљада тона својих отровних супстанци до 2012. године,. Ипак због светске економске кризе померила је рокове отприлике за две године.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...