Почетна страница > Новости

Русија уништила скоро половину свог хемијског наоружања

21.09.2010. год.

У Русији је уништено преко 19 хиљада тона хемијског наоружања - скоро половина од постојећих резерви, изјавио је чиновник Министарства индустрије РФ Виктор Холстов. Холстов је истакао да је текуће године из савезног буџета у те сврхе издвојено 20 милијарди рубаља. Русија која је потписала Конвенцију о хемијском наоружању, обавезала се је да ликвидира 40 хиљада тона својих отровних супстанци до 2012. године,. Ипак због светске економске кризе померила је рокове отприлике за две године.



  • Извор
  • Глас Русије/ vostok.rs
  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »