Руски дечак Артјом Савељев, којег су се у априлу ове године одрекли амерички родитељи који су га усвојили за сад не жели да се пресели у породицу за усвајање. Он тренутно живи у московском центру за патронат и одбио је већ три понуде родитеља који желе да га усвоје. Седмогодишњи Артјом је пре усвајања у САД живео у дечјем дому у приморском граду Партизанск. У априлу ове године дечак је сам долетео у Москву авионом из Вашингтона. Имао је само ранац с вешом, руски пасош с америчком визом и цедуљицу од мајке која га је усвојила у којој је саопштила да га се одриче. Догађај који се десио Артјому Савељеву подстакао је Москву и Вашингтон на преговоре о потписивању уговора који би одредио поредак контроле стања руске усвојене деце у америчким породицама.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...