Почетна страница > Новости

Почела са радом Српска телевизија у Црној Гори

Почела са радом Српска телевизија у Црној Гори
24.09.2010. год.
Српска-радио телевизија /СРТ/ почела је данас да емитује експериментални програм у Црној Гори.

     Оснивач СРТ-а је Српски национални савјет /СНС/, а циљ покретања тог медија је очување српског идентитета у Црној Гори. СРТ емитује програм  путем кабловског оператера "Екстра ТВ".

     Предсједник Управног одбора СНС-а Момчило Вуксановић рекао је Срни да је активирањем СРТ-а остварен деценијски сан и потреба српског народа у Црној Гори да има своју телевизују.

     "Српска телевизија ће сликом и ријечју биљежити оне манифестације које су до сада биле занемариване и прећуткиване, а које промовишу српско културно насљеђе, бране његов национални идентитет и свједоче, не само о великој култури српског народа, већ и о истини стварања Црне Горе на темељима које је поставио српски народ", навео је он.

     Вуксановић  је рекао  да ће Српска телевизија то радити са мјером и уз поштовање професионалних стандарда.

     "Окосница програмске шеме СРТ-а су информативно-политичке емисије, културно-умјетнички, документарни, образовни, дјечји, музичко-забавни и спортски програм", рекао је Вуксановић.

     СНВ је за мање од двије године од оснивања формирао систем медија у Црној Гори, у чијем саставу су портал "Српске новине ЦГ", истоимено штампано издање, Радио "Кул" и Српска телевизија.


  • Повезане теме


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »