СТО предвиђа РФ тежак период после ступања у организацију
15.10.2010. год.
После ступања у СТО Русија ће се суочити са краткорочним тешким прелазним периодом, сматра заменик директора СТО Руфус Ерха. Али он ће се исплатити дугорочним позитивним ефектом, рекао је заменик директора на међународној конференцији у Петербургу. Он је такође истакао да рокови ступања Русије у СТО у целини зависе од прогреса њених билатералних преговора са члановима организације. При томе Руфус Ерха је подвукао да негативан став Грузије по том питању неће играти прворазредну улогу.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...