МИП РФ прати ситауцију око ухапшених руских хакера
15.10.2010. год.
Москва пажљиво прати ситауцију око руских грађана ухапшених у САД, изјавило је МИП РФ. Под сумњом се налазе 22 руска грађанина, 19 њих је ухапшено а за тројицом се трага. Сарадници генералног конзлата РФ у Њујорку се стално налазе у контакту са органима реда САД. Сви руски грађани су смештени у заједничке ћелије, дозвољено им је да комуницирају са рођацима преко интернета и мобилног. Хакери су послали електронском поштом вирус под називом Зевс и самим тим добили доступ банкарским подацима адресата.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...