Русија је заинтересована за јачање безбедности у Европи. Москва сматра да ће њен предлог да се направи нови одговарајући Договор, као и други напори које чини, наићи на позитивну реакцију у свету, изјавио је председник Дмитриј Медведев. О идеји новог Договора о европској безбедности он је први пут говорио пре две године у Немачкој. Данас руски лидер поново разматра ту тему у француском Довилу. Већ други дан у том граду на обали Нормандије траје сусрет руководилаца „тројке" - председника Русије и Француске и канцелара Немачке. У понедељак су Дмитриј Медведев, Никола Саркози и Ангела Меркел одржали неформални сусрет. Данашњи званични преговори су посвећени и сарадњи у сфери економије и јачању политичких контаката. Још једно важно питање о којем ће бити речи је укидање виза између Русије и Европске Уније.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...