Русија ће од наредне године моћи да не увози пилетину, изјавио је премијер Владимир Путин. На састанку са лидером ЛДПР Владимиром Жириновским, Путин је подсетио да је претходних година земља куповала у САД 1,5 милион тона пилећег меса. Ове године обим куповине смањио се до 300 хиљада тона. Путин је са задовољством констатовао да је упоследњих неколико година производња пилетине у Русији скочила за преко 70%, а свињените за 39%.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...