Сточари из Семберије, њих 21, тужили су суду Министарство пољопривреде РС и Владу Републике Српске и поднијели одштетни захтјев у износу од 500.000 марака, јер их сматрају кривим за епидемију бруцелозе од које су обољели и они и њихови укућани и њихова стока. Суђење је почело прије петнаестак дана, а пресуда се очекује почетком прољећа идуће године.
У тужби наводе да је заразу изазвало 37 јуница које је сарајевска фирма "Агримекс", посредством "Агросемберије" из Бијељине, увезла из Њемачке 2007. године. Те јунице су њима подијељене након што су свега неколико дана биле у карантину. Тужбу су поднијели и против те двије фирме.
Они тврде да су јунице, иако заражене бруцелозом, подијељене у девет домаћинстава. Болест се брзо проширила. Сточар Драган Миливојевић из села Амајлије тражи одштету од 60.000 марака. Он је изјавио да је због бруцелозе морао да уништи 11 крава, а његова комплетна породица је обољела и шест мјесеци је морала да проведе у карантину - нису смјели изаћи из куће, а нико није смио ни у њихово двориште да уђе.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »