Због самита лидера „Групе двадесеторке", који ће бити одржан 11-12. новембра у Сеулу, САД и Јужна Кореја су одлучиле да откажу заједничке војне маневре. Они су били планирани за крај октобра, саопштио је у Сеулу војни извор. Осим тога, по његовим речима, до краја године око Корејског полуострва неће бити извршена обука уз ангажовање атомског носача авиона ВМС САД. Прво су Сеул и Вашингтон планирали да одрже маневре у последњој декади октобра у Жутом мору уз учествовање носача авиона „Џорџ Вашингтон". Требало је да они постану демонстрација војне силе савезника, као одговор на потапање 26. марта у Жутом мору јужнокорејске корвете „Чхонан". Сеул и Вашингтон за потапање корвете оптужују КНДР, а званични Пјенхан категорички негира своје учествовање у овој трагедији.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...