Министри иностраних послова Европске уније позвали су данас политичке лидере у БиХ да учествују у конструктивном политичком дијалогу и да оснују Савјет министара БиХ који ће у језгру свог програма имати проевропске реформе, јавио је дописник Срне.
"Прошло је 15 година од потписивања Дејтонско-париског споразума и грађани БиХ заслужују квалитативни корак напријед", наводи се у закључцима Савјета министара спољних послова ЕУ, првима након избора у БиХ који су похваљени због високог одазива, уредности и јер су углавном били у складу са стандардима.
Савјет министара ЕУ је у закључцима са редовног мјесечног засједања нагласио да остаје привржен идеји европске перспективе за БиХ, а то значи пуноправног чланства у ЕУ које би требало да буде реализовано након провођења реформи.
У закључцима се подвлачи и одлучност за територијални интегритет БиХ као "суверене и јединствене земље".
"Важно је да се оформи нова влада (Савјет министара БиХ) и да он покаже да је озбиљан. Неке одлуке, као провођење одлуке стразбуршког суда у случају `Сејдић и Финци`, морало би да буду што прије донесене, а након тога, конзистентно и друге реформе, међу којима се истиче попис становништва", рекао је европски дипломата детаљно упознат са досијеом БиХ.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »