Руска економија почела је да излази из пада, изјавила је министар за економски развој Елвира Набиулина. Она је саопштила да пораст унутрашњег бруто производа у земљи за девет месеци ове године износи 3,4%. Главни фактор оживљавања економије је увећање инвестиција. Министар је посебно истакла висок темпо раста прерађивачких грана – прехрамбене, металуршке идустрије, производње папира и целулозе. Русија постепено одступа од једностраног развоја, заснованог на сировинским гранама, подвукла је она.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...