"Након што смо у новембру прошле године, отворили прву теретану у природи између Ребровачког и моста Венеција, данас смо озваничили отварање и друге теретане. Искрено се надам да ће полигони са справама бити пуни и вјерујем да ће грађани од теретане у природи имати само корист", нагласила је Бркићева.
Начелник Одјељења за друштвене дјелатности Административне службе града Љиљана Радовановић рекла је да је за изградњу теретане у природи издвојено укупно 25.000 КМ и додала да су постављене 22 справе на 13 локација.
"С обзиром да на Бањ брдо долази велики број рекреативаца, одлучили смо се за јаче справе, мање подложне кваровима. Изградњом ове теретане у придоди, жељели су изаћи у сусрет нашим грађанима рекреативцима, али и спортским клубовима, јер активни спортисти такође могу користити постављене справе“, додала је Радовановићева.
Она је најавила да ће у градском буџету за сљедећу годину бити планирана средства за изградњу треће теретане у природи.
Одјељење за друштевене дјелатност организовало је и такмичење у вјежбама на разбоју и вратилу, те такмичење слободним стилом, а најбољи појединци су добили вриједне награде.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...