Чеко је истакао да се не смију стварати веће обавезе од средстава која су институцијама додијељена, јер има случајева да су створене обавезе које нису могле да се исплате и додао да се то стално понавља.
Оцјењујући ревизиу институција у Републици Србској, Чеко је за "Глас Српске" рекао да је позитивно мишљење изражено за 26 институција, мишљење са резервом за 18, док је у једном случају уздржано мишљење.
"Негативних мишљења није било. Ако се осврнемо на ранији период, очигледно је да је дошло до побољшања финансијске дисциплине, прије свега, због промјене мјера рачуноводствене политике у састављању извјештаја", нагласио је Чеко.
Према његовим ријечима, други разлог је побољшање самог система извјештавања које се може приписати стручној служби Министарства финансија Републике Српске.
"Увидјели смо да буџетски корисници не поштују процедуре које налаже Закон о јавним набавкама. То смо нашли код министарстава здравља, индустрије, правде и код Агенције за ријечни слив Саве", истакао је Чеко.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...