Чланице АПЕЦ-а у декларацији наглашавају да криза у Европи представља све већу пријетњу по њихова тржишта у развоју.
Руски предсједник Владимир Путин рекао је на конференцији за новинаре да је опште расположење у региону позитивно, али да постоје "одређене забринутости, посебно када се узме у обзир ситуација у Европи".
"Азијско-пацифички регион је покретна снага цијеле глобалне економије. С обзиром на то да је раст у еврозони на нули или у рецесији, овдје је примјетан раст, мада мали", рекао је Путин руској новинској агенцији Итар-тас.
Међу учесницима самита били су званичници Кине, Јапана, Јужне Кореје, Брунеје, Канаде, Перуа, Новог Зеланда, Индонезије, Малезије, Сингапура, Вијетнама и Тајланда. На самиту је била и директор Међународног монетарног фонда (ММФ) Кристина Лагард и више од 750 пословних лидера.
Кремљ је саопштио да је форум АПЕЦ-а важан корак у напорима Русије да развије регионе на Далеком истоку и регионални центар Владивосток, који је удаљен 6.430 километара од Москве.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...