Почетна страница > Новости

Епидемија вируса еболе усмртила 15 људи у Конгу

Епидемија вируса еболе усмртила 15 људи у Конгу
09.09.2012. год.

Епидемија је избила у централном делу Конга и од средине августа однела 15 живота, јавља Associated Press. Лекари сматрају да ширењу епидемије помаже низак ниво информисаности становништва о начинима на који се вирус шири. Осим тога људи одбијају да одустану од ритуала, на пример, купања покојника. У јулу је вирус забележен и у Уганди где је умрло најмање 13 људи. Вакцина и лекова против еболе нема. У 90% случајева зараза завршава смрћу.



  • Извор
  • Голос России, фото: ЕПА/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »