Пољски аутобус се преврнуо у Француској, троје погинулих
11.09.2012. год.
Најмање троје је погинуло и око 30 рањено приликом несреће пољског аутобуса на истоку Француске. Тринаестеро повређених се налази у тешком стању.
Аутобус се преврнуо јутрос на траси недалеко од града Милуз код немачке границе. Аутобус је власништво пољске компаније Sindbad и ишао је на релацији између Пољске и јужних француских градова.
У моменту несреће у аутобусу се налазило 68 путника, углавном држављана Пољске. Возач није повређен. Алкохол у крви није нађен. Узроци несреће су за сада непознати.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...