Влада САД је донирала Војсци Србије 17 возила типа "хамер" у вредности од 2,9 милиона долара. Возила ће бити коришћена у мировним операцијама под окриљем УН, рекао је први потпредседник Владе Србије и министар одбране Александар Вучић. Војсци Србије је у Техничко-ремонтном заводу у Чачку предато 17 специјалних теренских возила ХММWВ, који су донација америчке владе у оквиру програма подршке србским оружним снагама.
Први потпредседник Владе Србије и министар одбране Александар Вучић је, на церемонији примопредаје, прецизирао да ће највећи део тих возила бити предат 31. батаљону, Треће бригаде Копнене војске Србије у Зајечару, а део у бази Југ код Бујановца, али да је, пре свега, намера да та возила буду коришћена у мировним операцијама под окриљем УН.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...