Почетна страница > Новости

САД поклониле војсци Србије „хамере“

САД поклониле војсци Србије „хамере“
13.09.2012. год.

Влада САД је донирала Војсци Србије 17 возила типа "хамер" у вредности од 2,9 милиона долара. Возила ће бити коришћена у мировним операцијама под окриљем УН, рекао је први потпредседник Владе Србије и министар одбране Александар Вучић. Војсци Србије је у Техничко-ремонтном заводу у Чачку предато 17 специјалних теренских возила ХММWВ, који су донација америчке владе у оквиру програма подршке србским оружним снагама. 

Први потпредседник Владе Србије и министар одбране Александар Вучић је, на церемонији примопредаје, прецизирао да ће највећи део тих возила бити предат 31. батаљону, Треће бригаде Копнене војске Србије у Зајечару, а део у бази Југ код Бујановца, али да је, пре свега, намера да та возила буду коришћена у мировним операцијама под окриљем УН.



  • Извор
  • Голос России, © Коллаж: «Голос России» / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »