Амерички грађани, рањени од стране Џејмса Холмс у граду Аурори, прилоком његовог понављања "подвига" јунака филма о Бетмену, поднели су тужбу против власника биоскопа - компаније Cinemark USA. Три жртве су оптужиле власнике биоскопа за несавесност и небезбеђење сигурности гледалаца у биоскопу.
Јула 20. ове године, 24-годишњи Холмс је отворио ватру на публику у биоскопу у америчкој држави Колорадо, на премијери новог филма о Бетмену. Том прилоком је 12 особа погинуло, а повређено на десетине.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...