24.09.2012. год.
Кажњени фудбалер руског Зенита Игор Денисов рекао је да је нови нападач тог клуба Хулк другоразредна звезда и да не може да се пореди са најбољима на свету.
"Разумео бих да смо довели Лионела Месија или Андреса Инијесту, јер они вероватно заслужују толики новац. У реду, довели смо пар добрих играча у летњем прелазном року, али да ли су они заиста толико бољи од остатка екипе да би зарађивали три пута више", запитао се 28. годишњи Денисов, који је и капитен репрезентације Русије.
Денисов је недавно затражио повећање плате, а као одговор добио је пребацивање у млади тим Зенита. Слична ствар десила се и водећем стрелцу првенства Русије, Александру Кержакову.
"Зенит је већ имао у тиму момке који су освојили подједнак број титула као и момци који су летос појачали клуб", поручио је Денисов.
Клуб из Санкт Петербурга је летос довео Хулка из Порта и Аксела Витсела из Бенфике, а обојица су плаћена по 40 милиона евра.
Хулк ће, према тврдњама руских медија, годишње зарађивати око 6,5 милиона евра, а Витселу ће припасти упола мања свота. Стопама Денисова и Кержакова, наводно, ускоро ће кренути и Вјачеслав Малафејев и Владимир Бистров који су такође незадовољни политиком управе.
Управа Зенита у недељу је саопштила да је Денисов кажњен због непрофесионалног понашања и подсетила да се ради о једном од најплаћенијих играча у Русији.
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...
Остале новости из рубрике »