Власти Луганска на истоку Украјине, где украјинска армија проводи војну операцију против Народне војске, су објавиле дан жалости у граду, где је за последња три дана у нападима на стамбене квартале погинуло 18 људи, саопштено је на сајту локалних власти.
Услед напада на Луганск без воде је остало више од 4.000, а без гаса више од 1.300 људи.
Народна војска је била принуђена да пре недељу дана напусти Славјанск, Краматорск, Артјомовск, КОнстантиновку и Дружковку, како би, према њиховим речима, скренули ватру са цивилног становништва. Те градове је заузела украјинска армија, а народна војска је отишла према Доњецку и Луганску. Заменик секретара Савета за националну безбедност и одбрану Украјине Михаил Коваљ је изјавио да ће Доњецк и Луганск ускоро бити потпуно блокирани.
Читајте више на Украјина из минута у минут
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...