Обука србских официра у војним школским установама Копнене војске Русије ће се наставити.
То су изјавили командант србских копнених снага генерал-пуковник Александар Живковић и његов руски колега генерал-пуковник Олег Саљуков на преговорима у Москви.
Како је данас за ИТАР-ТАСС саопштио званични представник Копнених снага РФ Кирил Кисиљов „на сусрету се дискутовало о питањима билатералне војне сарадње“.
„Генерал-пуковник Олег Саљуков је истакао високи ниво обучености тенковских посада, које су учествовале на светском првенству „Тенковски биатлон 2014“, и рекао о плановима за будућност, поводом наставка обуке србских војних стручњака у војним школским установама Копнене војске Русије. Такође, је било речи и о узајамној сарадњи на линији копнених снага у 2014. години. Крајем јула ове године представници руских копнених снага су учествовали у војној вежби војске Србије „Раваница 2014“, рекао је Кисиљов.
У току званичне посете РФ србска делегација је посетила Другу гардијску моторизовану пешадијску дивизију Западног војног округа (Алабино, Московска област). Они су се упознали са наставно-материјалном базом и фондом касарне, посматрали наставну обуку, посетили музеј уједињења. Србска делегације је посетила и Војни наставно-научни центар „Општа војна академија Оружаних снага РФ“ и присуствовала на свечаном отварању „Тенковског биатлона 2014“.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...