Почетна страница > Новости

Београд ни не разматра да се придружи санкцијама против Русије

Београд ни не разматра да се придружи санкцијама против Русије
07.08.2014. год.

Србија неће уводити санкције Русији, нити разматра варијанту да се придружи западним санкцијама против Русије - рекао је србски амбасадор у Москви Славенко Терзић.
 
"Влада се чак и не спрема да се прикључи санкцијама против Русије", рекао је Терзић.

Он је навео да је Србија "једина земља на Балкану, која се није придружила санкцијама против Русије".

"Наш председник и премијер су рекли да ми то не можемо да урадимо. Русија је наш стратешки партнер, ми имамо традиционално добре братске односе, развијене и културне и економске везе", рекао је Терзић за руску информативну агенцију "РСН".

Он је подсјетио на разлоге због којих на Србију по овом питању врше притиске САД и ЕУ.

"Србија је почела преговоре о ступању у ЕУ. Постоји теза да спољна политика Србије као кандидата за ЕУ треба да буде усаглашена са спољном политиком ЕУ. Постоји и други притисак - изјаве неких америчких сенатора", навео је Терзић.

САД и земље чланице ЕУ су увеле економске санкције Русији због украјинске кризе.

 



  • Извор
  • СРНА


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »