На падинама вулкана Онтаке још људи чека зору и евакуацију
29.09.2014. год.
Јапански лекари званично су потврдили смрт петоро од тридесеторо људи, који су пронађени на падинама вулкана Онтаке, после његове ерупције. Спасилачка операција је прекинута када је пао мрак, а биће настављена у зору. Са падина вулкана до сада је евакуисано 200 људи. Међутим, спасиоци сматрају да је остало још људи.
Вулкан наставља да избацује пепео на висину од девет километара. У граду Кофу 100 километара југоистично од Онтаке пао је вулкански пепео.
Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...