Почетна страница > Новости

Сједињене Државе уништиле три рафинерије нафте под контролом ИД

Сједињене Државе уништиле три рафинерије нафте под контролом ИД
29.09.2014. год.


Сједињене Државе су у последњим нападима у Сирији уништиле три рафинерије нафте, које се налазе под контролом терориста Исламске државе.

Извршен је ваздушни удар на још једно предузеће.

Раније је представник Пентагона Џон Кирби рекао да су САД бомбардовале 12 сиријских рафинерија нафте, које се такође налазе под контролом екстремиста. Према његовим речима, напади на положаје ИД биће настављени.

Терористи су запретили Сједињеним Државама одмаздом. Они су саопштили да су дејства коалиције рат против ислама и најавили да га могу водити деценијама.



  • Извор
  • Глас Русије, фото: AP/Hadi Mizban/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Јуче одржани избори на Косову и Метохији донели су и нову политичку реалност. Досадашњи функционери и странке су доживели потпуни дебакл, а опозиција на велика врата ушла у "мејнстрим"...



Остале новости из рубрике »