BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Трушин: Сиријска криза има дестабилизујући утицај на суседе земље

05.04.2018. год.

 Блиски исток и Северна Африка остају арене за оштру конкуренцију уз учешће регионалних центара моћи и међународних сила, изјавио је заменик начелник Главне оперативне управе Генералштаба Оружаних снага Русије, генерал-мајор Василиј Трушин.

 
„Разматра се директна веза између имиграције са Блиског истока и из Северне Африке и исламизације Западне Европе, са растом терористичке претње на европском континенту“, рекао је Трушин на Московској конференцији о међународној безбедности.

„Регион данас жање плодове Арапског пролећа 2011. године, које је умногоме изазвао Запад. Они су се у неким степенима дотакли практично свих држава региона. У конфликтима након Арапског пролећа, према оценама низа стручњака, погинуло је близу 1,5 милиона људи, више од 15 милиона људи су постали избеглице“, навео је генерал.

„Епицентар регионалне нестабилности већ седам година је Сирија. Тамо су терористичке формације у потпуности потчиниле одреде опозиције и боре се с њима против владиних снага. У суштини, у Сирији се грађански рат трансформисао у међународни конфликт хибридног карактера“, истакао је Трушин.

„Сиријска криза има дестабилизујући утицај на суседе земље. Комплексна је ситуација у Ираку, где остају опасне несугласице, укључујући и оне по курдском питању. У целини, Ирак, Сирија, Либан, Јемен, Либија остају појасеви регионалне нестабилности у овом региону“, закључио је генерал.

Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут


  • Извор
  • / vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Аутор: Зоран Чворовић за Нови Стандард


Светски медији настављају да прате ситуацију по питању испорука оружја Украјини од стране Босне и Херцеговине, без обзира на постојећа правила и законе. Таква дејства могу озбиљно утицати на...

Којим путевима наоружање произведено у БиХ одлази на украјинско ратиште, те о чему сведочи чињеница да је део производње поверен фабрици у којој кључни погон носи назив: Хитлерова ковница?...


Готово је извесно да се свакако, било кроз фикцију, било кроз разговоре бар некада сусрео са идејом ратова за пијаћу воду — ова идеја обично је повезана са (пост)апокалиптичним...

Док се индијски и руски лидери састају на билатералном самиту, они ће разговарати о диверсификацији односа у складу са националним интересима.


Глобална већина све више показује своје незадовољство поретком заснованим на западним правилима, али да ли ће Кремљ то искористити?


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА