BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

РТ: Санкције Русији ће покренути глобалну прехрамбену и енергетску кризу - Кина

РТ: Санкције Русији ће покренути глобалну прехрамбену и енергетску кризу - Кина
13.05.2022. год.
Кинески дипломата у УН каже да мере за кажњавање Москве неће донети мир Украјини и да ће покренути кризе широм света

Кампања међународних санкција за кажњавање Русије због сукоба у Украјини имаће супротне резултате, узрокујући патњу људи широм света, а истовремено неће успети да промовише мир у бившој совјетској републици, рекао је високи кинески дипломата у Савету безбедности УН.

„Санкције неће донети мир, већ ће само убрзати преливање кризе, изазивајући свеобухватну кризу хране, енергије и финансијске кризе широм света“, рекао је заменик кинеског амбасадора у УН Даи Бинг у у Њујорку. Он је додао да ће наставак увођења санкција Москви приморати децу широм света да „трпе горке последице“.

Даи је дао своје коментаре на састанку Савета безбедности где је говорио о хуманитарној кризи коју је изазвао сукоб Русије и Украјине. Иако је такође говорио о напорима да се помогне заштити деце погођене борбама, као што је охрабривање Русије и Украјине да раде заједно како би омогућили више евакуације цивила, рекао је да је једино право решење мировни споразум.

„Постизање мира је најбоља заштита за децу“, рекао је Даи.

„Дијалог и преговори су најреалнији и најизводљивији начин да се постигне прекид ватре и заустави рат. Међународна заједница треба да подстакне Русију и Украјину да се врате на преговарачки колосек и наставе да гомилају политичке услове за обнову мира.“


Уместо тога, покушавајући да изнуде резолуцију путем санкција, западне нације и њихови савезници заправо наносе више штете деци, посебно оној која живе у ратом разореним местима као што су Авганистан, Јемен, Рог Африке и регион Сахела, рекао је Даи.

„Кина поново позива стране да остану рационалне и буду уздржане, превазиђу предрасуде и свађе и уложе непрекидне напоре за брзо решавање кризе у Украјини.

САД и њихови савезници из НАТО-а предводили су кампању санкција, покушавајући да изолују Русију и униште њену економију и валуту. Међутим, рубља је данас заправо јача него пре почетка украјинске кризе, враћајући са са историјског минимума достигнутог у марту. У ствари, рубља је најуспешнија светска валута до сада у овој години.

У међувремену, широм света се назире несташица хране и енергије, а инфлација је у САД-у и деловима западне Европе на највишој висини у последњих 40 година. Председник Владимир Путин изјавио је у четвртак да санкције изазивају глобалну економску кризу, а кривица „у потпуности лежи на елитама западних земаља које су спремне да жртвују остатак света да би задржале своју глобалну доминацију“.

Москва је крајем фебруара покренула војну операцију великих размера у Украјини након седмогодишњег сукоба у Донбасу и због неуспеха Украјине да примени услове споразума о прекиду ватре из Минска. Протоколи уз посредовање Немачке и Француске били  су осмишљени да регулишу статус отцепљених региона унутар украјинске државе, али никада нису реализовани.

Русија сада захтева да Кијев призна руски суверенитет над Кримом и Луганску и Доњецку Народну Републику, те да се званично прогласи неутралном земљом која никада неће ући у НАТО. Такође, Русија је саопштила да је циљ операције заштита становништва, као и демилитаризација и денацификација Украјине.

Извор: РТ


Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.

Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © Getty Images / Spencer Platt / RT/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ


Украјински председник не жели да поремети већ отежану акцију мобилизације, изјавио је за лист локални посланик

Украјински главнокомандујући Александар Сирски признао је да су руске снаге постигле тактичке успехе у низу области у зони борбених дејстава.


У првом кварталу 2024. године фокус НИС-а био је на наставку и повећању обима инвестиционог циклуса започетог прошле године. Тако је у развојне пројекте инвестирано 10,5 милијарди динара, што...



Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Русија у XIX веку

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА