Заробљени Американци у Венецуели планирли отмицу Мадура
Један од двојице америчких држављана који су ухапшени у Венецуели због, како се наводи, покушаја атентата на председника Николаса Мадура, саопштио је њиховим плановима.
Мадуро је на Твитеру објавио видео снимак испитивања заробљеног Лука Денмана, припадника приватне фирме за заштиту "Силвероп".
"Требало је да доћемо до Венецуеле, до Каракаса и заузмемо аеродром. Било је потребно обезбедити слетање авиона и одвожење председника Мадура у Сједињене Америчке Државе", рекао је заробљеник, преносе РИА Новости.
#EnVideo | Testimonio del terrorista estadounidense Luke Alexander Denman quien afirma que la empresa Silvercorp tiene operaciones terroristas en Venezuela#EscudoBolivarianoTiburón2020 pic.twitter.com/FIyvvkfRK1
— VTV CANAL 8 (@VTVcanal8) May 6, 2020
Министар унутрашњих послова Венецуеле Нестор Реверол је 3. маја саопштио о спречавању упада колумбијских милитаната. Како се наводи, саботери су покушали да уђу у земљу глисерима великом брзином. Председавајући конститутивне скупштине Диосдадо Кабело је рекао да је убијено осам нападача, а да су два притворена. Касније се сазнало за још осам заробљених.
Мадуро је рекао да су међу учесницима напада два Американца, који су, према његовим речима из тима обезбешења америчког председника.
Вашингтон, са своје стране, не потврђује затварање својих грађана, према речима државног секретара Мајка Помпеа, САД су започеле "процес откривања да ли су заиста Американци".
"Уколико Мадуров режим одлучи да их задржи, тада ћемо користити сва средства која нам стоје на располагању да бисмо их вратили", додао је он.
Раније су амерички председник Доналд Трамп и шеф Пентагона Марк Еспер рекли да Вашингтон није повезан са догађајем.
- Извор
- Танјуг
- фото: © Reuters / RT/ vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година.
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Dok svetske tehnološke kompanije širom sveta ulažu milijarde dolara u razvoj veštačke inteligencije, sve veća potrošnja električne energije i problemi sa hlađenjem navode industriju da razmatr
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске.
Данас је коначно почело емитовање канала РТ Балкан на платформи МТел у свим градовима Републике Српске.
Земља је очувала своју економску независност упркос неповољним спољним условима, изјавио је министар финансија Антон Силуанов на ПМЕФ-у.
Остале новости из рубрике »







.jpg)













