Мандат Еулекс-а продужен за годину дана
Мандат Мисије ЕУ за владавину права на Косову (Еулекс) продужен је за годину дана, објавио је шеф Мисије Еулекса Ларс-Гунар Вигемарк на Твитеру.
Продужетак су договорили Жозеп Борељ, високи представник ЕУ за спољну политику и безбедност и председник привремених институција у Приштини Хашим Тачи разменом писама.
Техничко продужење обавља се јер је пандемија вируса корона онемогућила преговоре о будућности мандата Еулекса, навео је Тачи у саопштењу.
У свом одговору високи представник ЕУ изразио сагласност о једногодишњем техничком продужењу мандата Еулекс Косово до 14. јуна 2021. године.
Танјуг
- Извор
- Танјуг
- фото: eulex-kosovo.eu// vostok.rs
Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост
Вашингтонска асоцијација бициклиста (WABA) по први пут је организовала дипломатску бициклистичку вожњу поводом Светског дана бицикла, окупивши представнике више од 40 дипломатских мисија у Вашингтону. Организатори су нај
Амерички председник је, како се наводи, позвао израелског премијера да не покреће поново рат пуних размера са Ираном.
Биро Скупштине држава чланица Међународног кривичног суда (МКС) суспендовао је тужиоца Карима Кана, који је оптужен за сексуално узнемиравање, наводи се у саопштењу за јавност организације. Кан је својевремено...
Изјава америчког секретара за рат уследила је у тренутку када се Брисел припрема да спроведе најамбициозније миграционе реформе у последњих неколико година.
На редовном брифингу ванредно одржаном 4. јуна под кровом Санктпетербуршког међународног економског форума, и који је у највећем делу био посвећен терористичком злочину кијевске хунте у Старобељску, Марија Захарова...
Dok svetske tehnološke kompanije širom sveta ulažu milijarde dolara u razvoj veštačke inteligencije, sve veća potrošnja električne energije i problemi sa hlađenjem navode industriju da razmatr
Остале новости из рубрике »





















