BitLab хостинг
Почетна страница > Новости

Три особе погинуле у нападу украјинског дрона на аеродром у Саратовској области

Три особе погинуле у нападу украјинског дрона на аеродром у Саратовској области
26.12.2022. год.

Три особе су погинуле када је олупина украјинског дрона пала у близини војног аеродрома у Саратовској области, саопштило је Министарство одбране.


„26. децембра, око 01:35 по московском времену, противваздушна одбрана Ваздушно-космичких снага Русије оборила је украјинску беспилотну летелицу на малој висини док се приближавала војном аеродрому Енгелс у Саратовској области“, додаје се у саопштењу.

Авијациона опрема није оштећена.


На аеродрому Енгелс базирани се стратешки бомбардери Ваздушно-космичких снага Русије.

Украјина је такође 5. децембра покушала да нападне руске војне аеродроме у Саратовској и Рјазањској области помоћу млазних дронова совјетске производње. Системи противваздушне одбране пресрели су ове беспилотне летелице, али су три војника погинула при паду крхотина. Два авиона су такође лакше оштећена. Истог дана руска војска је извршила масовни удар на инфраструктурне објекте у Украјини.

Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.


Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti



  • Извор
  • Танјуг
  • фото: © РИА Новости / Михаил Фомичев/ vostok.rs


Коментара (0) Оставите Ваш коментар Објавите новост

НОВОСТИ ИЗ РУБРИКЕ

Очекује се да ће ова привремена мера охладити глобална енергетска тржишта, док цене нафте настављају нагло да расту после америчко-израелских напада на Иран.


Шпанска потпредседница владе Јоланда Дијас критиковала је, како је навела, „сервилан“ став Брисела према Вашингтону.

Владимир Зеленски је недавно запретио да би његова војска могла да разговара са мађарским премијером „својим језиком“.


Гувернер Гевин Њусом умањио је значај упозорења, наводећи да „у овом тренутку није упознат ни са каквим непосредним претњама“.

Пуштена у рад највећа фотонапонска електрана НИС-а


Мађарски министар спољних послова Петер Сијарто сугерисао је да је 100 милиона долара у готовини и злату можда било намењено финансирању мешања у изборе у његовој земљи.


Остале новости из рубрике »
BTGport.net - у1
Пружите запосленима врхунску исхрану уз Ордера - Топли оброк

СЛИКА СЕДМИЦЕ

WEB SHOP
WebMaster

ДјЕВОЈКА ДАНА