BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

RT: Američka vojska saopštila da ne može potvrditi priču o navodnom plaćanju Rusije talibanima, mesecima nakon što je obećala da će to postići

RT: Američka vojska saopštila da ne može potvrditi priču o navodnom plaćanju Rusije talibanima, mesecima nakon što je obećala da će to postići
15.09.2020. god.


Posle dva meseca kopanja po dokazima da je ruska vlada plaćala talibanskim snagama da ubijaju američke vojnike u Avganistanu, kako je izveštavao Njujork tajms, američka vojska nije pronašla potvrdu.

"To jednostavno nije dokazano do nivoa sigurnosti koji me zadovoljava", rekao je general Frank Mekenzi, komandant koji nadgleda američke trupe u Avganistanu. Istražitelji i dalje istražuju stvar, rekao je on.


U istrazi su već pregledani obaveštajni podaci o svakom napadu na američke trupe u Avganistanu u poslednjih nekoliko godina i nijedan nije bio povezan sa tim.

„Jednostavno još nisam video ništa što bi zatvorilo tu prazninu“, rekao je Mekenzi.

Njujork tajms je izvestio o navodni plaćanjima još u junu, pozivajući se na neimenovane obaveštajne izvore. Mediji i političari iz reda demokrata napali su predsednika Donalda Trampa zbog toga što nije kaznio Rusiju zbog toga, ali Tramp i obaveštajni i vojni zvaničnici saopštili su da informacije nisu potvrđene i da nisu dovoljno čvrste da bi se koristile kao osnova za akciju protiv Moskve .


Ironično, čak i nakon što je En-Bi-Sijev izveštaj pokazao da vojska nema dokaza da potkrepi priču, senator iz reda demokrata Tami Dakkvort saopštila je da je Tramp proćerdao 80 dana, a da nije osudio Putina zbog navodnih plaćanja talibanima.

„Ovo je neoprostivo“, rekla je ona.


Novinar Glen Grinvald primetio je ironiju, nagoveštavajući da će mediji nastaviti da grde Trampa zbog toga što nije postupio po navodima koji bi mogli biti lažni.


Nedokazana priča o navodnim plaćanjima talibanima bila je svojevrsni spas za kritičare koji su želeli da održe sage o "Rašngejtu" nakon što tim istražitelja Roberta Milera nije uspeo da pronađe dokaze da je Trampova kampanja bila u vezi sa Kremljom kako bi podeio na izborima 2016. godine. Kao što je Grinvald istakao, tvrdnja je takođe bila „glavni argument“ koji su koristili ratoborni članovi Kongresa da ometaju Trampove planove o povlačenju trupa iz Avganistana.

Izvor: Vostok / RT

 



  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © Reuters / Shamil Zhumatov / RT/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Autor: Zoran Čvorović za Novi Standard


Svetski mediji nastavljaju da prate situaciju po pitanju isporuka oružja Ukrajini od strane Bosne i Hercegovine, bez obzira na postojeća pravila i zakone. Takva dejstva mogu ozbiljno uticati na...

Kojim putevima naoružanje proizvedeno u BiH odlazi na ukrajinsko ratište, te o čemu svedoči činjenica da je deo proizvodnje poveren fabrici u kojoj ključni pogon nosi naziv: Hitlerova kovnica?...


Gotovo je izvesno da se svakako, bilo kroz fikciju, bilo kroz razgovore bar nekada susreo sa idejom ratova za pijaću vodu — ova ideja obično je povezana sa (post)apokaliptičnim...

Dok se indijski i ruski lideri sastaju na bilateralnom samitu, oni će razgovarati o diversifikaciji odnosa u skladu sa nacionalnim interesima.


Globalna većina sve više pokazuje svoje nezadovoljstvo poretkom zasnovanim na zapadnim pravilima, ali da li će Kremlj to iskoristiti?


Ostale novosti iz rubrike »