BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

„Delfini“ savladali Rusiju, prvo mesto u grupi nadomak ruke

18.07.2018. god.
Srbija – Rusija 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3). Vaterpolisti Srbije zabeležili su i drugu pobedu na šampionatu Evrope, pošto su u Barseloni savladali selekciju Rusije. Srbija je novim trijumfom praktično obezbedila prvo mesto u Grupi D i polasman u čevrtfinale, iako predstoji još jedan meč, protiv Slovačke.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Rusiju sa 11:9 u utakmici drugog kola Grupe D na Evropskom šampionatu u Barseloni.

Izabranici Dejana Savića zabeležili su i drugi trijumf i tako praktično obezbedili prvo mesto u grupi i direktan plasman u četvrtfinale turnira.

Srbija u poslednjem kolu igra protiv Slovačke, očekuje se sigurna pobeda, ali bez obzira na ishod tog meča Srbija bi trebalo da završi kao prva u grupi.

Rusija se pokazala kao ravnopravan rival, ali samo u prvom poluvremenu. Posle početnog vođstva od 3:2, Srbija na poluvreme odlazi sa prednošću od 6:5.

U nastavaku, usledila su tri brza gola "delfina", čime je praktično prelomljen meč, da bi Rusija do kraja utakmice uspela da smanji razliku na dva gola.

Filip Filipović, Andrija Prlainović i Dušan Mandić postigli su po dva pogotka za Srbiju, dok su na drugoj strani dvostruki strelci bili Andrjukov, Harkov i Nagaev.

U poslednjoj četvrtini, prvi gol za Srbiju na velikim takmičenjima postigao je debitant Nemanja Vico.

Utakmica između Srbije i Slovačke na programu je u petak od 11.00 časova.