BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Datunašvili svetski šampion, Srbiji jubilarna 100. medalja

11.10.2021. god.
Srbski rvač Zurab Datunašvili osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Oslu, pošto je savladao beloruskog takmičara Kirila Maskeviča sa ubedljivih 9:1.

Još jedan maestralni nastup srbskog rvača Zuraba Datunašvilija na Svetskom prvenstvu i još jedna medalja za Srbiju u tom sportu.

Datunašvili je u kategoriji do 87 kilograma, savladao beloruskog takmičara Kirila Maskeviča sa ubedljivih 9:1, prenosi RTS.

Zurab je prethodno na turniru bio bolji od Rusa Milada Alirzaeva 4:3, Gruzijca Lašua Gobadzea 2:1 i u polufinalu Danca Rajbeka Bisultanova 5:1.

Srbija je tako osvojila 100. jubilarnu medalju na Evropskim prvenstvima, Svetskim šampionatima i Olimpijskim igrama u seniorskoj konkurenciji.

Datunašvili je potvrdio da je u sjajnoj formi, pošto je nakon osvajanja zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Varšavi i bronzane na Olimpijskim igrama u Tokiju, bio zlatan i na Svetskom prvenstvu.

Naredni šampionat sveta održaće se u Beogradu 2022. godine – biće to prilika da naši rvači pred svojom publikom značajno uvećaju dosadašnju kolekciju od 100 medalja.