BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Štiteći Šešelja, Rusija štiti sebe

Štiteći Šešelja, Rusija štiti sebe
23.06.2012. god.

4. maja na svečanoj ceremoniji Anđelini Džoli je dodeljena diploma počasnog građanina Kantona Sarajevo. Gradsko veće bosanske prestonice joj je dodelilo to zvanje zbog “podrške sećanja na dešavanja u vreme rata u Bosni i Hercegovini“.

Anđelinu Džoli su odlikovali za počasnog građanina za film “U zemlji krvi i meda“, koji iskrivljuje istorijsku istinu i stvara negativnu sliku srbskog naroda, i gde su bosanski muslimani prikazani kao nevini mučenici.

Holivud je nešto slično pokušao da napravi u vezi sa našom nedavnom istorijom. 2010. godine na ekrane je izašao film “5 dana u avgustu“ o ratu u Južnoj Osetiji. Događaji iz avgustovskog rata su bili prikazani isključivo sa gruzijske tačke gledišta, a ruski vojnici su prikazani kao neka divlja banda. Nejasno je, međutim, ako je naša vojska nekakva banda, kako je ona bila u stanju da u potpunosti uništi i zarobi gruzijsku vojsku, i da zauzme veliki deo Gruzije?

Snimanje filma je u potpunosti bilo finansirano iz Gruzije, koja je izdvojila 12 miliona dolara iz budžeta zemlje. Međutim, film je na blagajnama zaradio samo 14 hiljada dolara. Rediteljska premijera Džolijeve takođe nije uspela. Pitanje je, koje finansirao tu premijeru?

Levi liberali koji nastupaju kao saveznici islamista streme ka tome da u srbski narod usade osećaj krivice i da se svetu nametne mišljenje o tome kako su Srbi genocidan narod. I predstavnici muslimanske zajednice u Bosni pokušavaju da izgrade povoljan medijski imidž žrtve. Međutim, mi se dobro sećamo ratnih zločina koje su počinile 28. divizija ArBiH pod komandom Nasera Opića ili brigada “El Mudžahedin“, koja se u potpunosti sastojala od islamista sa Bliskog Istoka.

Stoga, logično je da Moskva, koja je ostala kao poslednji bastion tradiciolizma u Evropi, dodeli Vojislavu Šešelju zvanje počasnog građanina. Optužbe protiv njega za ratne zločine na teritoriji susedne države, čija je politika bila opoziciona u odnosu na Miloševićev režim, su pokušaj da se Srbiji nametne osećaj krivice i da joj se diktira volja lovog liberalnog establišmenta Evropske Unije. Balkan je za njih uvek bio poligon za razradu tehnologije. Danas oni sude Šešelju, a sutra će stvoriti još jedan tribunal za “ratne zločine“ na Kavkazu. Tamo će tražiti i ruske političare. Treba se braniti izvan svojih granica. Štiteći Šešelja, Rusija štiti svoj etnički i kulturni prostor od spoljne intervencije.

Ilja Gorjačev, 
Modus Agendi



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Stanje do 16:00 08.06.2024.


Bivša članica AfD-a Olga Petersen tvrdi da su vlasti u Hamburgu planirale da zaplene njenu decu

Ruski Kazanj predstojećeg leta biće domaćin petog izdanja Igara BRIKS-a na kojima će pod svojom zastavom nastupiti i Republika Srbska.


Svečano otvaranje 22. Međunarodnog mini basket festivala „Rajko Žižić“ održano je u hali 3 Beogradskog sajma. Festival koji okuplja mlade nade naše košarke traje od 7. do 9. juna,...

Da bi se to postiglo, na vlast moraju da dođu promirovne snage, izjavio je mađarski premijer


Sukob u Ukrajini će se završiti pod uslovima Moskve, izjavio je predsednik


Ostale novosti iz rubrike »