BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Glavni likovi na BHT

Glavni likovi na BHT
11.12.2007. god.

Glavni likovi" na BHT islamski poglavar Mustafa Cerić, Zlatko Lagumžija i neki predstavnici međunarodne zajednice, rekao Slavko Jovičić... Uređivačka politika podešena na sarajevskoj frekvenciji, smatra Jovičić i dodaje da je ovaj medij za javnu osudu.Ovako javnost Srpske ocjenjuje rad Javnog RTV servisa BiH. Najviše primjedbi na ovu medijsku kuću, koju i građani Srpske finansiraju posredstvom RTV takse, upućeno je na račun uređivačke politike, ali i nacionalne zastupljenosti.Poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Slavko Jovičić rekao je da je već na 15 sjednica postavio isto pitanje, da mu sve institucije, agencije, pa tako i Javni RTV servis, dostave nacionalnu strukturu zaposlenih da bi se uspostavio nacionalni balans na nivou BiH. Do sada je, rekao je Jovičić, odgovor na ovo pitanje stigao samo od Ministarstva spoljnih poslova BiH, i to samo djelimičan sa kojim Jovičić, kako kaže, apsulutno nije zadovoljan.Prema njegovim saznanjima, Srba ima "viška" samo u deminerskim timovima, jer tamo treba ginuti, a u svim drugim organima nije poštovan nacionalni balans, naglašava Jovičić.

Što se tiče BH RT, situacija na toj televiziji je najgora. Ne želim da vršim pritisak na tu televiziju da to neki ne bi zloupotrijebili i rekli da se miješam u uređivačku politiku, ali očigledno je, naime, da oni nemaju nikakve uređivačke politike nego samo jednu, jedinstvenu - potpuno ignorisanje Republike Srpske i svih predstavnika srpskog naroda - ocijenio je Jovičić.

Radi se, dodao je on, o televiziji gdje su "glavni likovi islamski poglavar Mustafa Cerić, Zlatko Lagumžija i neki predstavnici međunarodne zajednice". Dovoljno je vidjeti, smatra on, samo ko čini dopisničku mrežu i koje teme obrađuje da bi sve bilo jasno. Od ukupnog broja zaposlenih na ovom “državnom mediju” svega procentualno radi samo 7,6 odsto Srba, 6,4 odsto Hrvata, dok su svi ostali Bošnjaci, sa ogorčenjem ističe Jovičić. Najbolji primjer o neravnopravoj zastupljenosti sve tri konstitutivna naroda u RTV BH servisu je emisiona tehnika. Od 137 radnika, slovom i brojem, samo je jedan Srbin?!

- Imajući sve to u vidu, nije nikakvo čudo što me bezbroj Srba zove i pita šta da urade, jer su ogorčeni što izdvajaju novac za televiziju koja iz Srpske objavljuje priloge samo kad se desi skandal i sve ono što će nanijeti štetu srpskom narodu - riječi su Jovičića.

On je dodao da je takvih primjera bezbroj, a da je najgori i najdrastičniji sramno izvještavanje o tragičnoj smrti predsjednika Srpske i velikog čovjeka Milana Jelića. Podsjetio je da je u udarnim vijestima, u večeri kada je predsjednik Jelić preminuo, prva informacija bila u vezi s teroristima u Beču, koji su državljani BiH, uslijedila je ona zanimljiva za neku mjesnu zajednicu, a potom tek ona o smrti Jelića.

- Otvoreno ću reći da nijedan srpski poslanik u Parlamentarnoj skupštini BiH nikada neće dići ruku za povećanje pretplate sa šest na 11 maraka, kako to traži BH RT. To bi bilo još jedno poniženje za srpski narod koji, na svu sreću, ne gleda tu televiziju, i još, kakve li ironije, mora je plaćati. Neću pozvati građane da ne plaćaju pretplatu, jer bi to bilo protivzakonito. Samo ću reći da je sramotno što postoji takav medij koji, uz sve rečeno, sam sebi pripisuje da je državna televizija - naveo je Jovičić.

Jovičić je napomenuo da će se na narednoj sjednici Parlamentarne skupštine BiH naći revizorski izvještaj o poslovanju BH RT, kada namjerava postaviti sva pitanja o njegovom dosadašnjem radu i tražiti odgovor na pitanje o kakvom se mediju radi.



  • Izvor
  • Opština Višegrad
  • Povezane teme


Komentara (2) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE


Ukrajinski predsednik ne želi da poremeti već otežanu akciju mobilizacije, izjavio je za list lokalni poslanik

Ukrajinski glavnokomandujući Aleksandar Sirski priznao je da su ruske snage postigle taktičke uspehe u nizu oblasti u zoni borbenih dejstava.


U prvom kvartalu 2024. godine fokus NIS-a bio je na nastavku i povećanju obima investicionog ciklusa započetog prošle godine. Tako je u razvojne projekte investirano 10,5 milijardi dinara, što...



Ostale novosti iz rubrike »