BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

RT: Prva država otvara ambasadu u virtuelnom svetu

RT: Prva država otvara ambasadu u virtuelnom svetu
16.11.2021. god.

Malo karipsko ostrvo Barbados proširilo je svoje diplomatsko delovanje na virtuelni svet, nakon što je potpisalo sporazum sa platformom zasnovanom na blokčejn tehnologiji za uspostavljanje digitalne ambasade.

Vlada Barbadosa je u nedelju zvanično potpisala sporazum o uspostavljanju digitalne ambasade u Disentralendu, digitalnom okruženju, izvestio je "KoinDesk", pozivajući se na Ministarstvo spoljnih poslova i spoljne trgovine zemlje.



Ostrvo ne planira da zaustavi svoju digitalnu ekspanziju na tome, i pegla detalje za slične poslove sa nizom drugih platformi virtuelne stvarnosti, uključujući "Somnium spejs" i "SuperVorld", navodi se u saošptenju Ministarstva.

Kada su zvaničnici prvi put odobrili ambasadu u metaversu u avgustu, vlada je nazvala projekat oblikom „tehnološke diplomatije“, saopštivši da bi mogao da otvori vrata daljoj kulturnoj razmeni sa drugim nacijama.

Planirano za januar, otvaranje ambasade učiniće Barbados prvom zemljom na svetu koja je priznala „digitalnu suverenu zemlju“. Iako je inicijativa još uvek u ranoj fazi i donekle eksperimentalna, ona prati druge poteze u sajber carstvu poslednjih godina, uključujući stvaranje elektronskog barbadoskog dolara 2016. godine. Taj koncept je predvodio sadašnji izaslanik zemlje u Ujedinjenim Arapskim Emiratima , Gabriel Abed, koji takođe predvodi napore za uspostavljanje ambasade u metaversu.

„Ambasade su početna tačka za dobijanje vize za ulazak u neku zemlju ili putovanja bez viza. Možete li zamisliti kako bi to izgledalo virtuelno? I kuda bi vas ta e-viza mogla odvesti?” rekao je Abed u intervjuu za "KoinDesk".
 
Kombinujući elemente društvenih mreža i virtuelne stvarnosti, koncept „metaverzuma“ je stalno dobijao na popularnosti i izaziva interesovanje. Prošlog meseca, "Fejsbuk" je najavio da će promeniti ime u "Meta" i nastojati da se proširi na metaverzum, dok desetine drugih kompanija, uključujući "majkrosoft", "Roblok" i "Nvidia", takođe žele da razviju softver i hardver kako bi podstakli digitalni svet, navodi Si-En-Bi-Si.

Izvor: RT


  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © AP Photo/Kavitha Surana, File / RT/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Sovjetska vlast nije znala kako da posle rata postupi sa kaznenom SS brigadom „Družina“ koja je prešla na njenu stranu. Taj problem se neočekivano rešio sam od sebe


„Gledao sam kako sa malih poljskih aerodroma, na kojima su bili dislocirani u Sremu, poleću osamljeni jugoslovenski lovci, hrabro nasrću na ogromne bombarderske formacije i u plamenu se survavaju...


Mnogobrojne obaveze, kao što je posao, briga o porodici, održavanje prijateljstava većini osoba oduzimaju mnogo vremena, pa oni često trebaju pomoć. Zato su tu sitnice, kao što su gedžeti...

Crvena armija je više od dve godine pokušavala da potisne neprijatelja dalje od grada. To je postalo moguće tek nakon pobede u Kurskoj bici i definitivne promene toka rata. ...


Generalni direktor kompanije Daniil Brenerman rekao je da se sada radi na civilnoj sertifikaciji ovog aviona


Ostale novosti iz rubrike »