BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Barseloni gol prednosti pred revanš

24.08.2012. god.
Fudbaleri Barselone pobjedili su madridski Real sa 3:2 (0:0) na Nou Kampu u prvoj utakmici Superkupa Španije.
Ovom pobjedom Katalonci su izjednačili skor u međusobnim okršajima (87-46-87) i sljedeće sedmice u revanšu moći će da povede prvi put u 80 godina.

’Kraljevski klub’ došao je u vođstvo golom Ronalda u 54. minutu, preokrenuli su Pedro, Mesi iz penala i Ćavi, da bi Anhel di Marija na pet minuta do kraja doneo nadu Madriđanima pred revanš na stadionu Santijago Bernabeu.

Iako je prilika bilo i u prvom poluvremenu, na gol se čekalo sve do 54. minuta, kada je Kristijano Ronaldo glavom sproveo loptu u mrežu posle ubacivanja Ozila iz kornera.

Tako je Portugalac postao tek treći fudbaler Reala u istoriji koji je dao gol na četiri uzastopna ’klasika’ – prethodno je to pošlo za rukom Ivanu Zamoranu i Simonu Lekueu.

Međutim, samo minut kasnije Pedro Rodriges je sjajno primio loptu i savladao Kasiljasa poslije dubinske lopte Danija Alveša. Usporeni snimak pokazao je da je španski reprezentativac bio u ofsajdu, ali linijski sudija to nije vidio.

Posljednji put smo na ’el klasiku’ videli dva gola u dva minuta još 2001. godine – Rivaldo je tada izjednačio na 1:1, a novo vođstvo Realu donio je Raul.

U 69. minutu Katalonci kompletiraju preokret – sudija je opravdano svirao penal poslije starta Ramosa nad Inijestom, a siguran izvođač bio je Mesi poslavši Kasiljasa u pogrešnu stranu.

Barsa je bila u naletu, pa smo u 78. minutu vidjeli novi pogodak – Inijesta je izabrao savršen trenutak za dodavanje ka Ćaviju, koji šalje loptu u gol.

Mesi je imao još jednu odličnu šansu prije nego što je golman domaćih Viktor Valdes napravio skandaloznu grešku u 85. minutu – želeo je da predribla Di Mariju, ali mu je Argentinac oduzeo loptu i poslao je u mrežu za konačnih 3:2.

Poslednji put pet golova u drugom poluvremenu ’klasika’ viđeno je prije čak 51 godine, kada je Real slavio sa 3:2.